Vladimíra Štěpánková

Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

Vykládací zařízení ze Strojíren Podzimek

Firma Strojírny Podzimek, s.r.o. ze svého areálu v Třešti expedovala v červnu 2020, v době po uvolnění restrikcí COVID -19, zařízení na nakládku surovin do lodí do německého přístavu Magdeburg. Na podrobné informace jsme se zeptali autora řešení Romana Hrůzy, projektanta firmy Strojírny Podzimek.

Editorial 4 / 2020

Vážení čtenáři, podzim, to je pestrá paleta barev, houbového opojení, výlovů, vinobraní a dalších příjemných akcí. Letos jsme však ochuzeni o všechna tradiční setkávání. O to více máme času třeba i na čtení.

Editorial 3 / 2020

Vážení čtenáři, letošní rok díky „coronaviru" nám dává pěkně zabrat. Okolnosti nás přinutily zpomalit, trochu přehodnotit priority a také mít čas na své nejbližší.

Nad krajinou se vznáší kamení

...aneb Nákladní lanová dráha Černý Důl – Kunčice nad Labem KVK. Poněkud poetický nadpis článku neznamená, že by byla v následujících řádcích řešena problematika nadměrného rozletu horniny při provádění trhacích prací nebo nastíněna obava z možného nefungování zemské přitažlivosti.

Vodní nádrž Klíčava - zásobárna vody

Otázka zásobování pitnou vodou patřila už v minulosti k nejpalčivějším problémům nejen Kladenska. Jedním z řešení v 50. letech byla výstavba přehrad a právě pro Kladensko byla postavená vodní nádrž Klíčava.

Kubota slaví 130 let

Společnost Kubota Corporation, jeden z největších výrobců strojů a motorů oslavila začátkem letošního roku 130 let na trhu. V rámci oslav firma představila futuristický koncept traktoru Kubota s názvem „X tractor" nebo „Dream Tractor".

Editorial 2 / 2020

Vážení čtenáři, letošní léto, vzhledem k celosvětovým virovým opatřením, kdy bude omezené cestování, můžeme využít k většímu poznání naší krásné české země.

Hora Erzberg a největší taxi

Jedno z nejbohatších evropských ložisek železné rudy, hora Erzberg vysoká 1466 metrů, se nachází v rakouském Štýrsku, asi 190 kilometrů od hranic s Českou republikou. Díky těžbě obrovských rozměrů se v posledních letech z Erzbergu stala vyhledávaná turistická atrakce.

DEMOTOUR 2020 v Lesním lomu

Koncem ledna proběhla ve vápencovém lomu firmy Kalcit s.r.o. v Lesním lomu, Brno – Líšeň, předváděcí akce stavební a těžební techniky, kterou společně pořádaly firmy AUSTRO Baumaschinen, s.r.o. a POWER support, s.r.o.

Back to top