Instalace tlakového potrubí nebyla jednodušší

Jak rychle a jednoduše spojit tlakové polyethylenové potrubí i v náročných podmínkách a bez přístupu k energiím? S řešením přichází švýcarská firma STRAUB. Tradiční výrobce potrubních spojek, kterého v Česku zastupuje firma HENNLICH, představil novou řadu řešení spojování trubek - STRAUB-PLAST-PRO.

„Nová sada STRAUB-PLAST-PRO je vhodná zejména pro plastové potrubí ve vodárenství, v odpadovém hospodářství, ale i v průmyslových provozech a v údržbě zejména tam, kde potrubí nemůže být spojeno konvenčními metodami jako je například elektro fúze," říká Zdeněk Fujda, product manažer odštěpného závodu HYDRO-TECH společnosti HENNLICH.

Díky unikátní sadě může být potrubí jednoduše spojeno bez potřeby externího zdroje energie a přípravy konců potrubí, a to i ve velmi náročných externích podmínkách. „Díky koncepci jednoduché instalace jsou schopni montovat spojky STRAUB-PLAST-PRO i lidé s malými technickými znalostmi," vypočítává výhody Zdeněk Fujda.

Sada STRAUB-PLAST-PRO je složena z axiálně pevných spojek umožňujících rychlou a jednoduchou instalaci tlakových potrubí z polyethylenu (PE). Celá sada je k dispozici pro potrubí v dimenzích SDR 11 (vnější průměr 63,0 – 110,0 mm; PN16) a SDR 17 (vnější průměr >110,0 – 355,0; PN10). Trubky z PE 80 nebo PE 100 se spojují kombinací vnitřní vložky (např. spojka, redukce, koleno 90°, koleno 45°, přímý T-kus, T-odbočka s přírubou atd.) a dvou spojek. STRAUB-PLAST-PRO jsou vysoce odolné proti korozi díky použití prvotřídních materiálů.

Více informací na www.hennlich.cz/hydro-tech

 

Back to top