Vrtací soupravy Atlas Copco na „Ranči Vápenka"

Společnost Atlas Copco s.r.o. dodavatel vrtacích souprav pořádala předváděcí den tentokrát ve stylu prérijních Idiánů v zatopené vápence v Nové Vsi a Třebíče, zvané „Ranč Vápenka".

Přímo v romantickém prostředí vápenky byly pro zákazníky připravené dvě nové vrtací soupravy Atlas Copco FlexiROC D50 a Atlas Copco SmartROC T40, která je řízená počítačem a také odborné přednášky, z oboru vrtacích a trhacích prací a z oboru geologie a bohatý doprovodný program.

Představení vrtacích souprav

Zástupci společnosti Atlas Copco s.r.o. předváděli vystavené stroje a ochotně odpovídali na zvídavé dotazy zákazníků.

Vrtací souprava s vrchovým kladivem SmartROC T40 díky své pokročilé technologii umožňuje snadnou obsluhu a současně přispívá k zefektivnění vrtacích prací. Dodáním optimálního množství energie v každé fázi vrtání souprava optimalizuje spotřebu paliva při zachování maximálních možných výkonů. Díky těmto novým vlastnostem je souprava flexibilní a lze ji s úspěchem použít v rozličných pracovních podmínkách. Dobrý strojník může dosáhnout dlouhodobé spotřeby pod 0,5 litru nafty, včetně transportu, na metr běžného vrtu. Není výjimečné dosáhnout i takových hodnot jako 0,35 – 0,4 l. Systém pro navigaci vrtu (HNS) podporuje vrtací a trhací proces v lomu díky své přesnosti a možnosti úplné dokumentace.

FlexiROC D50 je univerzální a současně efektivní vrtací souprava pro rotačně příklepné vrtání ponornými kladivy, která zvyšuje výrobu a snižuje náklady. Díky své flexibilitě a celkovému výkonu vrtání stejně dokonale vyhovuje pro vrtání v lomech i pro důlní operace. Přesné rotačně příklepné vrtání ponornými kladivy s využitím jedinečného posunu pístnicí zlepšuje práce, provoz při nižších otáčkách prodlužuje životnost motoru, vede k nižší spotřebě paliva a nákladům na provoz. Spolehlivá konstrukce udržuje soupravu tam, kam patří – v lomech.

Samozřejmostí a jedna z nejdůležitějších věcí je kvalitní servisní zázemí, pokrývající Českou a Slovenskou republiku, což je nedílnou součástí obchodních úspěchů společnosti Atlas Copco s.r.o

Indiánský den

Odborný program byl obohacen zvyky a rituály ze života prérijních Indiánů. Ochutnat bylo možno ragů z opravdového bizona, vyzkoušet střelbu lukem či hod tomahavkem. Nechyběla ani týpí a indiánský oheň. Kdo měl zájem a odvahu, mohl přejet na speciálních indiánských plavidlech jezero v lomu. Vyvrcholením bylo svěcení vrtaček přítomných v lomu, které jim mělo zajistit hojnost a bezproblémový chod v budoucích letech.

Počasí přálo a v malebném prostředí lomu, ve stylu divokého západu se návštěvníci cítili velmi dobře a čas strávený si zde patřičně užívali.

Za pozvání děkuje Vladimíra Štěpánková

Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Back to top