Bronto Skylift posouvá hranice s využitím nové oceli SSAB Strenx

Posouvání hranic patří ke standardním postupům finského výrobce vysokozdvižných plošin Bronto.


„Bronto je inovační společnost působící v odvětví vysokozdvižných plošin," říká Pasi Leiviskä, manažerka segmentu zdvihacích zařízení SSAB a dodává. „A projektanti ze společnosti Bronto vždy považovali nové, moderní vysokopevnostní oceli za příležitost k získání konkurenční výhody."

01

Společnost SSAB uvedla na trh novou, moderní vysokopevnostní ocel Strenx a společnost Bronto Skylift již využívá tento materiál k vývoji pevnějších výrobků, které svými parametry jsou zárukou kvality a bezpečnosti nových zařízení.

Příklady a využití

Velmi dobrým příkladem aplikace, která těží z nízké hmotnosti a vysoké pevnosti, je řada kloubových plošin Bronto Skylift s vysokým dosahem (HLA). Ramena jsou vyrobena z oceli s pevností v rozsahu 650 až 900 MPa a do budoucna se plánuje použít ještě vyšší hodnoty pevnosti.

Zařízení Bronto Skylift HLA dokáže zdvihnout plně vytíženou plošinu do výšky až 112 metrů nad zemí. Tato vysokozdvižná plošina na speciálním podvozku dosáhla značné popularity mezi hasičskými sbory ve velkoměstech po celém světě. Je spolehlivá a neobyčejně rychlá. Při záchranných zásazích lze plošinu HLA stabilizovat a připravit k použití během 40 sekund.

Dlouhodobá spolupráce

Spolupráce mezi společnostmi Bronto Skylift a SSAB má dlouhou historii sahající až do roku 1992, kdy byly tomuto výrobci dodány první vysokopevnostní oceli.

Zavedení rozsáhlejšího programu zahrnujícího modernější vysokopevnostní oceli a součásti vyžadující další zpracování znamenalo rozšíření spolupráce mezi oběma společnostmi.

„Když jsme začali nabízet moderní vysokopevnostní oceli v rozsahu 900-960 MPa, společnost Bronto projevila zájem nejen o více informací o těchto jakostech, ale také o další zpracování a dodávky součástí připravených ke svařování," říká Pasi Leiviskä. „Koncepce SSAB Shape společně s trubkami a profily nám dávají možnost nabízet společnosti Bronto prefabrikované součásti."

Čím lehčí, tím lepší

Zájem o výrobu co nejlehčích vysokozdvižných plošin je podložen silnou motivací. Čím lehčí je zdvižená hasičská plošina, tím více lidí se na ní může zachránit; navíc lze dostat do výšky více hasičů, kteří mohou pracovat z plošiny. Lehkou plošinu lze používat v běžných ulicích, což je něco, čeho nelze dosáhnout s těžším vybavením.

V důsledku rozsáhlého využití moderní vysokopevnostní oceli Strenx se hmotnost plošiny Bronto Skylift F 112 HLA snížila na 77 tun.

„Díky moderním vysokopevnostním ocelím od společnosti SSAB je poslední rameno vyrobeno z tenké oceli, která dříve vůbec nebyla na trhu," říká Pasi Leiviskä a doplňuje. „Tento příklad dobře ilustruje, jak využívání kompletního portfolia výrobků SSAB přispívá k posunování hranic ve společnosti Bronto."

ssab

 

www.ssab.com
www.strenx.com
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Back to top