Excelentní 10. ročník EXPO Mokrá 2014

Přehlídka kvality těžebního a stavebního průmyslu opět pokročila.

Ve dnech 10. – 12. června 2014 se v kamenolomu společnosti Českomoravský cement, nástupnická společnost, a.s. uskutečnil již 10. ročník Mezinárodního demonstračního veletrhu strojů a zařízení pro těžební průmysl, úpravnický průmysl a stavebnictví EXPO Mokrá 2014.

On 10 to 12 June 2014 in the quarry Českomoravský cement company , the acquiring company, as hosted the 10th International Trade Fair demonstration of machinery and equipment for mining, mineral processing and construction EXPO Mokrá 2014.

Na ploše 70 000 m2 představilo a své exponáty vystavilo 127 společností. Celkový počet návštěvníků se vyšplhal na úctyhodné číslo 9 208. Po nižší účasti v roce 2012, která byla způsobena děštivým počasím i nepříznivou hospodářskou situací, se snad nyní začíná blýskat na lepší časy. Na veletrhu převažovali čeští návštěvníci, ale nechyběli ani hosté z Německa, Rakouska, Maďarska, Makedonie, Bulharska, Ruska, Polska nebo Litvy. Převážná většina návštěvníků byla z těžebního a stavebního průmyslového odvětví, či příbuzných oborů.

Široké zastoupení

Na veletrhu byly zastoupeny téměř všechny stroje a zařízení určené pro těžbu a zpracování nerostných surovin a jejich následné využití. Jak se na demonstrační veletrh sluší a patří, nechyběla ani technika v akci. Předvedeny byly, vrtací soupravy, drtiče, třídiče, kolové nakladače, lžíce a lopaty, hydraulické demoliční kleště, bourací kladiva, ripper, kráčející bagr, pily na kámen, vážící zařízení, nákladní automobily nebo ukázky leteckého snímkování. Při tropických teplotách, které panovaly po celou dobu veletrhu, stoupl zájem především vystavovatelům předvádějící kropící a mlžící zařízeními. Vedru padlo za oběť také nespočítatelné množství chlazených nápojů i ventilátorů.

Doprovodný program

V rámci doprovodného programu si návštěvníci mohli vyzkoušet terénní čtyřkolky nebo se projet závodními speciály vozů Tatra včetně závodního trucku Tatra s Tomášem Tomečkem. Velkému zájmu návštěvníků, ale i medií, se těšil ukázkový clonový odstřel v sousedním lomu. Kromě techniky, pozornost přitahovali i kamenosochaři ze Střední průmyslové školy kamenické a sochařské z Hořic, kteří během veletrhu vytvořili překrásná díla. Nescházela ani oblíbená cimbálová muzika z Ratíškovic u společného stánku Hardox.

Podíl medií a záštita

Na úspěchu veletrhu má také podíl velké množství českých i zahraničních mediálních partnerů, jimiž jsou časopisy, organizace i webové servery. Organizátory velmi těší, že záštitu nad veletrhem převzal předseda Českého báňského úřadu, Ivo Pěgřímek, ministr průmyslu a obchodu, Jan Mládek, ministr životního prostředí, Richard Brabec, ministr dopravy, Antonín Prachař, primátor města Brna, Roman Onderka, a hejtman Jihomoravského kraje, Michal Hašek.

Letošní veletrh po celou dobu konání provázelo tropické počasí – jubilejní 10. ročník tak utkví v paměti návštěvníků i vystavovatelů jako jeden z nejteplejších za dobu své existence. Přehlídka kvality stavebního průmyslu opět pokročila.

Další ročník se opět uskuteční za 2 roky – 14. – 16. června 2016. Všechny potřebné informace, včetně fotogalerie naleznete na webových stránkách WWW.EXPOMOKRA.CZ.

Monika Praženková (Těžební unie) - 725 700 883, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Takový byl 10. veletrh Expo Mokrá 2014

Veletrh Expo Mokrá je důležitým zdrojem impulzů a oblíbeným místem setkání pro obchodní a přátelská setkání, odborníků i patriotů těžařského průmyslu a přátel kamenoprůmyslu. Vyniká osobní atmosférou a množstvím příležitostí ke vzájemným kontaktům v oboru. Důkazem je i letošní velká návštěvnost.

Atmosféru veletrhu EXPO Mokrá 2014 Vám nejlépe ukazuje pořízená fotodokumentace

Naše redakce děkuje Těžební unii za perfektní organizaci a pozvání a těší se na příští EXPO. Vladimíra a Anna Štěpánkovy  

 

Back to top