Editorial 3 / 2014

Vážení a milí čtenáři, léto pomalu, ale jistě končí a s ním i dlouhé letní večery. Nastává čas dožínek a vinobraní, zkrátka čas podzimních radovánek.

Česká republika má mnoho krásných míst, které můžeme navštívit. Jedno z nich je zcela určitě Pálava - kraj úrodných vinic sladkých hroznů a lákavých vinobraní.

Do daleka bíle zářící skály, úrodná pole, sluncem zalité vinohrady a sady, Novomlýnské nádrže a Věstonická venuše, to vše je Pálava.

Díky teplému počasí se zde velmi dobře daří vinné révě. První zmínky o jejím pěstování na jižní Moravě jsou patrné již od 2.století.n.l. Podle historických záznamů se víno začalo pěstovat hlavně z hygienických důvodů, protože pití vína bylo bezpečnější než pití vody. V dalších staletích se víno pěstovalo se stále větší oblibou a tak je tomu dodnes.

01

Dozrálý hrozen plný slunečního cukru a sklenka bílého nebo červeného má dozajista své kouzlo ( v tom mi mnozí dají jistě za pravdu). Také naše redakce se Vám snaží zpříjemnit podzimní čas časopisem Lomy a Těžba, který přináší mnoho zajímavostí o technických novinkách a reportáže z různých akcí. Najdete zde rozsáhlou fotodokomentaci z veletrhu Expo Mokrá, z výstavy Kámen Hořice a oslav hořické „šutrárny“. Přibližíme strategický projekt Dunaj – Odra - Labe a jiné vodní cesty ve světě a pozveme Vás na domácí i světové veletrhy.

Přeji Vám krásný podzim, třeba i na vinobraní.

Vladimíra Štěpánková

02

Znalost vína může být radostí po celý život člověka. (E.Hemingway)

Další články z této kategorie


Dempr Komatsu HD605-7 zamířil i na Slovensko »

 

Back to top