MAROKÁNKA – oblíbená předváděcí akce

Již sedmnácté se konala velmi oblíbená akce s názvem MAROKÁNKA, kterou pořádala akciová společnost KUHN-Bohemia a.s. Společně s firmami Fa Rene HK, Městské lesy Hradec Králové, jimž pískovna patří a společností ADOZ, která pískovnu provozuje.

Prezentace strojů Komatsu

Široká paleta stavebních a lesnických strojů Komatsu jako každoročně čekala v pískovně Marokánka na své zákazníky. Letos byly předvedeny minirýpadla PC18MR-3, PC26MR-3, PC35MR-3, PC55MR3, midirýpadla PC80MR-3, PC118MR-8, kolové rýpadlo PW148-8, pasové rýpadlo PC240LC-10, rýpadlo-nakladače WB93R-5, WB97S-5, kompaktní kolový nakladač WA90-6 a letošní představenou novinkou byl kolový nakladač WA380-7. Výčet uzavírá kloubový dumper HM300-3. Zákazníci si mohli sami vybrat, který stroj si přímo na místě v terénu vyzkouší. Všichni zástupci firmy KUHN Bohemia se zákazníkům plně věnovali. Prodejní specialisté strojů Komatsu, zástupci servisu a servisní mechanici této značky vysvětlovali ochotně zákazníkům, jak se stroj obsluhuje a zároveň dohlíželi na bezpečný provoz při testování.

Spoluvystavovatelské firmy

Obdobně jako stavební stroje Komatsu se v pískovně prezentovala nákladní, užitková a osobní auta Mercedes Benz a Mitsubishi Fusu Canter, firmy Fa Rene z Hradce Králového. Své produkty nabízely známé firmy pewag – sněhové a ochranné řetězy, Tamtron – mobilní váhy, Kovaz-Paker Store –hydrauliku a pneumatiku, T pneu Truneček – pneumatiky pro stavební stroje, Berner – profesionální nářadí, Noka-Atlas Copco - hydraulická kladiva, Agrometall – zemědělskou a komunální techniku, VMP – stavební techniku, Kame-VM – adaptéry pro čelní nakladače a adaptéry, Harness motorcycles – vše pro motorkáře a motocykly a službu také nabízela leasingová společnostSG Equipment Finance.

Doprovodný program

Probíhala také oblíbená soutěž zručnost strojníků. První místo obsadil každoroční soutěžící, Jaroslav Meloun z firmy Autodoprava Milichovsky, na druhém místě se umístil Vojtěch Jakubowski ze stejnojmenné firmy a třetí místo obsadil Václav Turčín rovněž z vlastní firmy.

Během dne se návštěvníkům opět předvedl mistr republiky Martin Křoustek v trialové motoshow. Návštěvníci se mohli také vyzkoušet jízdu na pracovních čtyřkolkách SUZUKI a YAMAHA a prohlédnout vojenskou techniku s dynamickou ukázkou bojových vozidel pěchoty (BVP).

Jak se vydařila letošní Marokánka?

Na to jsme se zeptali hlavního organizátora akce ing. Jiřího Bosáka z firmy KUHN Bohemia

Ranní chladné vítací počasí, dešťová přeháňka a tmavá obloha v nás vyvolávaly velké obavy o příjezd návštěvníků. Tyto se však naštěstí nepotvrdily, ukázalo se, že naše akce má své příznivce a nakonec přijeli návštěvníci z celé republiky.

Největší zájem se točil okolo řady mini a midi rýpadel, kolového rýpadla a novinky – kolového nakladače WA380-7 s lopatou 3,3m3, hmotnosti 18,5t a výkonu 143kW s emisním limitem EU IIIB/EPA Tier 4.

Zájem návštěvníků nebyl „jen“ informativní, zajímali se o odzkoušení strojů, podrobné technické informace a hlavně, následné prodeje strojů ukazují na zlepšující se situaci ve stavebnictví a na pevné místo strojů KOMATSU na našem trhu. 17-tý ročník za námi, těšte se na 18-tý, připravíme zase něco zajímavého.

Na další ročník Marokánky se  určitě všichni budeme těšit.

Z letošní Marokánky Vladimíra Štěpánková a Stanislav Ottomanský.

Další články z této kategorie

« Vietnam – další „asijský drak“

 

Back to top