Nová image firmy ORBIT-ELEKTRO

ORBIT-ELEKTRO je tradiční dodavatel elektroinstalací v kamenoprůmyslu a průmyslu zpracování nerostů. V roce 2013 prošla firma zásadní organizační změnou, kdy se po odkupu podílu stala rodinnou firmou.

In 2013, the company has undergone ORBIT - ELECTRO Ltd. major organizational change, when the share repurchase became a family business.

Uskutečněné realizace – záruka kvality

V druhé polovině roku byla dokončena a předána do provozu elektroinstalace a řízení technologie zavážení přísad do pánvové pece ve společnosti ArcelorMittal, a.s., v Ostravě Kunčicích. Tato realizace byla prováděna ve spolupráci s firmou KOOL Trading Třešť, jako generálního dodavatele technologie. Montážní práce byly náročné na koordinaci jednotlivých montážních operací ve stanoveném časovém harmonogramu, který byl vzhledem k charakteru provozu ocelárny velmi napjatý.

01

Pracovníci firmy byli nasazeni ve třísměnném cyklu a stanovený harmonogram se podařilo dodržet a zařízení s předstihem spustit do zkušebního provozu. Linka zavážení přísad je zcela automatická, řídící systém SIMATIC S7-300 spolupracuje s nadřazeným ASŘ ocelárny, polní instrumentace je provedena jednotkami ET200S,komunikace je standardní po DP PROFIBUS. Vážení je dodávkou firmy SCHENCK a komunikace s nadřazeným ASŘ probíhá po DP PROFINET. Vizualizace nové technologie byla implementována do stávajícího vizualizačního software ArcelorMital, a.s.

Další důležitou zakázkou firmy ORBIT-ELEKTRO s.r.o. v závěru roku 2013 a v roce 2014 byly realizace elektroinstalací pro firmu CEMENT Hranice, a.s., v rámci investice dávkování náhradních paliv, výměny osvětlení a technologických rozvaděčů. Na těchto dodávkách se pracovníci firmy ORBIT-ELEKTRO s.r.o. podíleli jak projekční přípravou, tak vlastní realizací. Za uplynulých 5 let se naše firma zařadila mezi dodavatele na které se společnost CEMENT Hranice a.s. opakovaně obrací.

Očekávané realizace a další nabídky

Na počátku léta nás čeká zajímavá realizace výrobní linky na zpracování bitumenů s automatickým řízením a dálkovou správou výrobního procesu.

Mimo tyto realizace firma ORBIT-ELEKTRO s.r.o. pracuje na projektové přípravě elektrovýzbroje technologických linek v průmyslu zpracování nerostů pro různé odběratele. Další oblast činnosti firmy je běžný servis elektro na lokalitách těžařských společností , servis mobilních zařízení a jejich rekonstrukce. Dále se zabýváme poradenstvím v oblasti provozování elektrických zařízení dozorovaných Státní báňskou správou, kde jsme schopni zajistit doplnění požadovaných dokumentů, případně implementovat vlastní systém správy elektrických zařízení pro danou provozovnu.

Poděkování

Změna majetkové struktury firmy přinesla pozitivní výsledky již v prvním roce v organizační oblasti a oblasti investic a rozvoje společnosti. Úspěšné dokončení všech realizovaných zakázek v často velmi vypjatých časových harmonogramech bylo možné jen s velkým nasazením zaměstnanců a spolupracujících firem. Tímto jim děkuji za odvedenou práci a přeji jim, aby v následujícím období dovolených a odpočinku strávili maximum času se svými blízkými a vrátili se k pracovním povinnostem odpočatí a ve zdraví.Vítězslav Školoudík, majitel firmy

 

orbit-new

 

Orbit-Elektro s.r.o.
K Moštěnici 265/8a
750 02 Přerov I-Město
Tel: +420581220280
Mobil: +420 603201867
Fax: +420581220280
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,
www.orbit-elektro.cz

 

Back to top