Největší realizovaná dodávka drtící a třídící linky na českém trhu za rok 2012

Společnost POWERSCREEN ČR, s.r.o. je autorizovaným a výhradním zástupcem největšího světového výrobce mobilních technologií společnosti POWERSCREEN pro český a slovenský trh. Začátkem letošního roku dodala a uvedla do provozu kompletní technologickou linku do lomů Mladovice a Štileček, patřící společnosti BES s.r.o.- Benešov (společnost je členem skupiny Metrostav a.s.)

Dodavatel

Společnost Powerscreen ČR, s.r.o. je již na českém trhu od roku 1997 a od roku 2000 i na Slovensku. Dodávané technologie mají dlouholetou tradici a jsou průkopníky v oboru. První mobilní technologie opustily výrobní závod společnosti Powerscreen GB Ltd. v Irsku již v roce 1963 a do dnes udávají trend vývoje. Společnost Powerscreen je největším světovým výrobcem mobilních technologií pro zpracovávání přírodního kameniva a stavebních odpadů. Tyto technologie se prosadily se nejen u velkých nadnárodních korporací, ale vhodné jsou také pro střední a malé stavební či recyklační společnosti. Zkušenosti a kvalitní technologie dostaly společnost do pozice jedničky českého i slovenského trhu. Jsou odborníci od recyklačních až po lomařské aplikace ve variantách mobilních, semimobilních a stacionárních

Významnou novinkou je:

Společnost Powerscreen patří do skupiny TEREX, kde v roce 2012 došlo k reformám týkající se v první fázi mokrých procesů a statických linek. Vznikly nové divize TWS – Terex Washing Systems - divize mokrých procesů, praní písků, štěrkopísků a divize MPS – Terex Minerals Processing Systems - divize statických technologií. Pro obě dvě nově vzniklé divize se ucházel i náš konkurent na českém trhu společnost Finlay CZ, s.r.o., ale na základě dlouholetých výsledků a poměru na trhu se stal Powerscreen ČR, s.r.o. jednoznačně výhradním dealerem pro Český a Slovenský trh. Lze předpokládat, že tento vývoj bude v krátké budoucnosti aplikován i pro mobilní technologie. Firma nabízí rovněž podporu při plánovaní jakékoli realizace v daných odvětvích.

Zadavatel a zákazník největší zakázky roku 2012

Firma BES s.r.o. se zabývá především výstavbou komunikací a silnic. Tato firma vznikla privatizací státního podniku Silnice Benešov v roce 1992. V roce 2012 koupila akciová společnost Metrostav a.s. poloviční podíl ve společnosti BES s.r.o. Hlavním důvodem bylo získání vlastního zdroje kameniva a obaloven.

Společnost se zaměřuje na výstavbu pozemních komunikací a inženýrských sítí, zimní a letní údržbu silnic, na výrobu a prodej obalovaných směsí, betonových směsí, dále na výrobu a prodej kameniva, prodej stavebního materiálu. Nabízí služby také v nákladní dopravě a práci stavebních mechanizmů.

Dodaná technologie pro lomy Mladovice a Štileček

V průběhu roku 2012 se vedení společnosti BES - Metrostav rozhodlo pro zakoupení nové mobilní technologie na zpracování kamenivado lomů Štileček a Mladovice. Výběrové řízení vyhrála firma Powerscreen ČR s.r.o.

Základním požadavkem na tuto technologii je výroba kvalitního drceného kameniva (rohovce) pro obalované asfaltové směsi ve frakcích 0-4 mm, 4-8 mm, 8-11 mm a 11-16 mm

Technologická linka dodaná firmou Powerscreen ČR, s.r.o. se skládá z primárního mobilního čelisťového drtiče na pásovém podvozku typu: Powerscreen Pegson XA400S 1100x700 a sekundárního mobilního kuželového drtiče s dvousítným závěsným třídičem a vratným okruhem na pásovém podvozku typu: Powerscreen Pegson Maxtrak 1000SR. Pro vysokou kvalitu třídění drcenéhokameniva byl do linky vybrán mobilní třísítný třídič na pásovém podvozku typu: Powerscreen Chieftain 2100 3Deck. Poslední a velmi správně vybranou technologií v této zakázce byl dvousítný mobilní hrubotřídič typu: Powerscreen Warrior 1400, který je určen k použití jako plnohodnotný třídič při výrobě štěrků, tak k rozebrání zvětralých částí lomu. Tato technologie díky otevřené násypce a rozsahu dopravníkových pásů může pracovat jak před, tak i za primárním drtičem.

Výkon celé drtící a třídící linky v uzavřeném okruhu pod 22 mm je cca 130t/hod. V současné době probíhá ukončení zkušebního provozu celé technologické linky

Závěr

Slovy dodavatele se jednalo o výjimečný kontrakt svým rozsahem, se standardními podmínkami ze strany zadavatele výběrového řízení a také vynikající součinností v průběhu zkušebního provozu a školení obsluhy.

„Tím to bych rád, za celý tým společnosti Powerscreen ČR, s.r.o., poděkoval všem zúčastněným na této povedené realizaci", doplnil na závěr Tomáš Hruša.

Text a foto: Vladimíra Štěpánková

POWERSCREEN ČR, s.r.o.
S.K. Neumanna 2708
Pardubice 533 02
Česká Republika
tel.: +420 466 412 275
fax: +420 466 401 131
mob.:+420 724 496 964
mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.powerscreen.cz

 

Back to top