Bosch Rexroth: světově nejvýkonnější přímý hydraulický pohon

Nový hydraulický motor Hägglunds typ CBM od firmy Bosch Rexroth nabízí nové parametry a výkony. Tento hydromotor CBM je novým nástupcem již osvědčeného a spolehlivého typu Marathon.

Vývojem bylo dosaženo o 50% více kroutícího momentu motoru, zmenšení samotné velikosti a snížení hmotnosti o 50% oproti předchozím typům. Tím se CBM stává hydromotorem se světově nejvyšším kroutícím momentem, v poměru ke své hmotnosti a velikosti.


Pro zákazníky Bosch Rexroth tento nový motor otevírá nové možnosti pohonu. Hägglunds CBM dokáže zvládat nejen vyšší provozní zatížení, ale je také prostorově úspornější a přenáší menší hmotnost na hnanou hřídel. Tyto parametry mohou být zajímavé pro výrobce stroje, či konečné uživatele a v určitých případech pak mohou být strojní zařízení menší, lehčí a jednodušší.

Tento hydromotor také snižuje nároky na instalaci. V kombinaci s vyšší produktivitou může vést k nižší celkové investici či zvýšením dlouhodobých příjmů provozovatele. Je důležité zvážit jedinečné provozní výhody přímého hydraulického pohonu: plný kroutící moment od nulových otáček, odolnost před rázovým zatížením, přetížitelnost, plynulá regulace nebo čtyř-kvadrantový provoz.

Síla pro rostoucí požadavky trhu

Hägglunds CBM motor byl vyvinut na základě zvyšujících se požadavků našich zákazníků. Vyšší výkonnost je žádána v mnoha průmyslových odvětvích, příkladem jsou stále nové aplikace, jako jsou větrná a přílivová energie. Právě pohon Hägglunds CBM umožňuje možnost využití této energie.
Hydromotor CBM je založen na principu, již několik let vyráběných motorů menšího typu CB. Nový typ však má nové vnitřní uspořádání umožňující dosáhnout parametru až 6000 Nm/bar specifického kroutícího momentu. "Hägglunds CBM skutečně splňuje nejpřísnější nové požadavky na trhu," říká Lars Andrén, jeden z klíčových členů vývojového týmu Hägglunds CBM. "Jeho zavedením, můžeme poskytnout jedinečné výhody hydraulického přímého pohonu pro širší škálu aplikací, než kdy bylo možné dosáhnout v minulosti."

Vysoká očekávání potvrzena náročným otestováním

V nahrazení úspěšného a důvěryhodného motoru, jako je Hägglunds Marathon, neponechal Bosch Rexroth nic náhodě. Do vývoje a výzkumu Hägglunds CBM bylo vloženo mnoho let a mnoho hodin zkoušek pro ověření výkonnosti a kvality. V konečné fázi tento hydromotor prošel mnohem větším laboratorním testováním, než jakýkoli jiný Hägglunds motor.

Plynulý přechod na větší sílu

Pro uživatele, kteří uvažují přejít z Hägglunds Marathon na CBM, jsou připraveny aplikační sady a adaptéry. Vzhledem k drážkám, které usnadňují montáž na hřídel, činí výměnu motoru u stávajících zařízení rychlou a jednoduchou záležitostí.


Dodatečně nebo nově instalovaný Hägglunds CBM Vám spolehlivě zajistí rostoucí potřebu výkonu a síly ve všech odvětvích, kde lze tento hydromotor použít.

Bosch Rexroth AG je jedním z předních světových specialistů v oblasti pohonů a řízení technologií. Pod značkou Rexroth, společnost dodává systémová řešení pro řízení, ovládání a pohyb více než 500 000 zákazníkům. Bosch Rexroth je partnerem pro mobilní a průmyslové aplikace, automatizaci výroby a obnovitelných zdrojů energie. Společnost poskytuje „řešení šitá na míru" potřebám a specifikacím každého jednotlivého trhu. Jako „The Drive & Control Company", Bosch Rexroth vyvíjí, vyrábí, prodává komponenty a systémy ve více než 80 zemích. V rámci skupiny Bosch, společnost Rexroth se svými 34 900 zaměstnanci dosáhla obratu přibližně 5,1 miliardy eur v roce 2010.

Chcete-li se dozvědět více, navštivte prosím www.boschrexroth.com
Bosch Group je předním mezinárodním dodavatelem v oblasti technologií a služeb. Podle předběžných údajů, s více než 300.000 zaměstnanci dosáhl obrat v prodeji 51,4 miliardy eur za rok 2011, v obchodních oblastech automobilové a průmyslové techniky, spotřebního zboží a stavebních technologií. Do skupiny Bosch patří společnost Robert Bosch GmbH a více než 350 dceřiných a regionálních společností v cca 60 zemích. Pokud budou započteny prodejní a servisní partneři je společnost Bosch zastoupena ve zhruba 150 zemích. Tento celosvětový svazek vývojových, výrobních a odbytových firem je předpokladem pro další růst. Bosch v roce 2011 investoval více než 4 miliardy eur do výzkumu a vývoje. Zaregistrováno bylo více než 4100 patentů po celém světě. Svými výrobky a službami Bosch zvyšuje kvalitu života tím, že poskytuje řešení, která jsou inovativní a užitečné.

Další informace jsou k dispozici on-line na www.bosch.com, www.bosch-press.com

Text: Ing. Adam Musiolek
Foto: archiv firmy

Bosch Rexroth, spol. s r.o.
The Drive & Control Company
DCCZ/MKT
Těžební 2
627 00 Brno
Czech Republic
Phone: +420 548 126 103
Fax: +420 548 126 112
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.boschrexroth.cz

 

Back to top