Liebherr - stavební stroje od specialistů

Široká nabídka produktů holdingu Liebherr zaručuje vždy vysokou úroveň technického řešení, výkonnost strojů, spojenou s šetrností k životnímu prostředí. V České republice zaujímá Liebherr významný podíl na trhu, v Německu či Rakousku je dokonce nejrozšířenějším výrobcem na trhu.

Tradiční a stabilní výrobce

Společnost založil v roce 1949 Dr. Hans Liebherr. Začátky výrobní činnosti jsou spojeny především s revolučním konceptem nového věžového jeřábu, který bylo možno snadno přepravit a smontovat. Díky velkému úspěchu docházelo postupně k rozšiřování nejen výrobní palety věžových jeřábů o další typy, ale i zcela nové typy strojů pro nasazení ve stavebnictví.

Vize rodinné firmy s efektivní organizační strukturou byla zachována i dodnes a výrobní program se rozšířil celkově na devět nezávislých produktových odvětví – zemní stroje, jeřáby, zařízení pro letecký průmysl, kolejovou dopravu a dopravní systémy, obráběcí stroje, chladicí technika, výroba komponentů a síť hotelů po celé Evropě.
Dnes je firemní skupina Liebherr nadnárodní firma s celosvětovou působností, která zastřešuje přes 140 výrobních jednotek a zaměstnává 35 000 pracovníků. I přes svou velikost a dnes decentralizovanou organizační strukturu je společnost plně a výhradně ve vlastnictví rodiny Liebherr.

Výrobní program stavebních strojů Liebherr

Odvětví stavebních strojů zahrnuje rozmanitou řadu produktů pro manipulaci a přesun hmot ve stavebnictví i mnoha dalších oblastech průmyslu. Všeobecně známý segment věžových jeřábů a autojeřábů doplňují zemní stroje Liebherr, které zahrnují čtyři základní výrobkové skupiny. Patří sem kolové, pásové a teleskopické nakladače, kolová a pásová rýpadla, buldozery v mnoha modifikacích a segment speciálních strojů pro zakládání staveb. Liebherr je průkopníkem v oblasti vývoje a výroby hydrostatických pohonů a dodává tuto technologii pro převážnou většinu svých strojů. Významnou devizou je také vlastní výroba pohonných jednotek, konstrukčních celků a komponentů stavebních strojů, které dodává i dalším strojírenským výrobcům.

Modifikace pro speciální nasazení

Nejen standardní stroje, ale i vybavení pro speciální aplikace je silnou devizou výrobního programu Liebherr. Výrobní paleta speciálních strojů doplňuje výrobní program směrem k potřebám speciálních provozů, jako jsou např. nasazení v dřevařském, recyklačním nebo těžebním průmyslu. Konstrukce těchto průmyslových strojů vychází přímo z požadavků provozu, je výsledkem vlastního vývoje a není odvozena od klasických zemních strojů, které jsou určeny k jiným účelům. Proto je každý stroj pečlivě navržen a dimenzován na konkrétní použití a podmínky provozu.

Kontaktní údaje: LOGO
LIEBHERR-STAVEBNÍ STROJE CZ s.r.o.
Vintrovna 17, 664 41 Popůvky u Brna
Tel.: +420 547 425 330
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.liebherr.cz

 

Back to top