• Zveřejnil 
  • Kategorie 2012 / 3
  • Zobrazeno 3085 krát

Rýpadla série E od Caterpillar: Nový standard efektivity

Nová rýpadla Caterpillar série E, která na český trh přinesl výhradní dealer značky Caterpillar, Phoenix-Zeppelin, nastolují nový standard efektivity a produktivity. Jsou zkonstruovány, aby pracovaly spolehlivě v nejtvrdších podmínkách a nejnáročnějších aplikacích. Disponují zesíleným horním rámem zajišťujícím větší nosnost a přepracovaným systémem pohonu pásů, aby se zabránilo nahromadění bahna a nečistot kolem těsnění. Podvozek také doznal vylepšení v podobě vysoce odolných pojezdových kladek.

„Veškeré inovace, které Caterpillar u strojů nových sérií provedl, směřují ke zvýšení produktivity a komfortu obsluhy, stejně jako snížení jejich provozních nákladů," řekl Michal Kafka, vedoucí prodeje velkých strojů Caterpillar ze společnosti Phoenix-Zeppelin.

Motory Cat s technologií ACERT™ jsou vybaveny modulem čistých emisi (Cat Clean Emissions Module) a splňuje platné emisní normy Stage IIIB. „Proces regenerace motoru je plně transparentní a probíhá automaticky. Posádka jej však může kdykoli přerušit a opět s ním pokračovat při dalším startu stroje," řekl Michal Kafka.

Výložník je vybaven oblíbenou funkcí SmartBoom™, která omezuje přenášení vibrací na stroj a přispívá tak k nižšímu opotřebení stroje a vyšší pracovní efektivitě. Další neméně důležitou součástí zefektivňující provoz rýpadla je elektrický ventil okruhu priority otoče a nový regenerační ventil volnoběhu. Stroj se tak ovládá přesněji, rychleji a posádka pocítí vyšší rychlost hydraulického systému včetně otoče.

Product Link

Hydraulická rýpadla Caterpillar série E mají efektivní uspořádání servisních míst, což zjednodušuje, urychluje a usnadňuje provádění údržby. Účelem těchto opatření je omezení prostojů při možné poruše a celkové snížení provozních nákladů. Nová hydraulická rýpadla lze také vybavit systémem Product Link a monitorovat jejich provozně-technický stav. Uživatelské rozhraní Vision Link ukazuje hladina paliva a jeho spotřebu, doba, po kterou stroj běží, nebo poměr hodin strávených prací. Uživatel vidí statistiky o používání stroje, může sledovat vývoj nákladů na spotřebu a vyhodnocovat tato data. Při dlouhodobé práci se systémem Product Link lze zjistit, jak se stroj dá používat efektivněji.

Lepší bezpečnost

Komfort strojníka zajišťuje plně klimatizovaná kabina a vyhřívaná sedačka. Pro strojníka je také klíčová viditelnost z kabiny. Aby ani při couvání nebyla viditelnost omezena, rýpadla Cat série E jsou vybavena zpětnou kamerou a LCD monitorem s vysokým rozlišením zajišťujícím lepší viditelnost při couvání. Důležitým prvkem je nový monitor s vysokým rozlišením o úhlopříčce sedmi palců, na kterém posádka sleduje všechny provozní parametry stroje a veškeré dění za strojem, což výrazně přispívá k bezpečnosti práce.

Stroje se dají uzpůsobit k aplikacím v lomech či pískovnách přidáním nadstandardních ochranných prvků a odolné kabiny ROPS / FOPS, která chrání obsluhu stroje při převrácení stroje a proti padajícím předmětům.

Vyzkoušej a porovnej

Společnost Phoenix-Zeppelin nabízí zákazníkům program Vyzkoušej a porovnej! Tento demo program umožňuje zákazníkům zdarma vyzkoušet a otestovat vybraný stroj přímo ve svém provozu a nasadit jej do reálných pracovních podmínek, ať jsou jakkoli obtížné. Společně se strojem jsou klientovi poskytnuty všechny potřebné údaje a data, na jejichž základě si může porovnat efektivitu a produktivitu stávajícího strojového parku a stroje Caterpillar. V roce 2012 jsou v programu Vyzkoušej a porovnej dostupná, pásová rýpadla i kolové nakladače hodící se mimo jiné i do náročných aplikací v lomech či pískovnách.

Text: Kolektiv autorů P-Z
Foto: Archiv firmy

Phoenix-Zeppelin, spol. s r.o.
Lipová 72
251 70 Modletice
Tel.: + 420 266 015 111
Fax: + 420 266 015 360
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.p-z.cz

 

Back to top