• Zveřejnil 
  • Kategorie 2012 / 2
  • Zobrazeno 5163 krát

TEREX a HITACHI v kamenolomu Slapy

Naše redakce navštívila kamenolom Slapy u Tábora, kde spolehlivě pracují - pásové rypadlo HITACHI ZAXIS 520, pevný dempr TEREX TR 45 a pevný dempr HITACHI – EUCLID EH 35. Tyto stroje prodává a servisuje v České republice společnost AUSTRO Baumaschinen, s.r.o.

Kamenolom Slapy vlastní společnost Českomoravský štěrk, a.s HeidelbergCement group Česká republika. Těží se zde syenit, kámen vhodný pro silniční a železniční stavitelství. Lom je stěnový, roztěžený s otevřenými etážemi o maximální výšce 17 metrů. Dnes se těží na páté etáži, denní navážka do drtiče je 5000 t vytěženého materiálu. Dle potřeby trhu se v budoucnu počítá s otevřením šesté a sedmé etáže, zásoby jsou zde cca na 80 let.

Technologickou dopravu těžbu v lomu zajišťuje firma COMETT PLUS spol. s r.o. Tábor. Kromě toho tato firma zajišťuje také autobusovou dopravu, mezinárodní nákladní dopravu, dílenské opravy na starších vozidlech a je autorizovaným servisem vozidel Iveco. V kamenolomu Slapy se na nakládku používá pásové rypadlo HITACHI ZAXIS 520, na technologickou navážku lomového kamene jsou nasazeny dempry HITACHI – EUCLID EH 35, TEREX TR 45, KOMATSU a BELAZ.

Pásové rypadlo HITACHI ZAXIS 520

Těžbu lomového kamene po odstřelu provádí pásové rypadlo HITACHI ZAXIS 520. Provozní hmotnost stroje je 51 700kg, výkon motoru 260kW, objem lopaty je 2,65m3. Díky osazení kvalitního motoru ISUZU, související s technologií řízení spalování, je provoz stroje ekonomicky výhodný. Pásové rypadlo je velmi dobře ovladatelné a pro strojníka bezpečné a pohodlné. Díky použité technologii a velmi kvalitnímu materiálu jsou pásová rypadla HITACHI spolehlivá, výkonná s vysokou životností.

Přednosti pásových rypadel HITACHI

Pásová rypadla HITACHI jsou světově vysoce uznávaná. Každé druhé rypadlo na světě, dodané do těžebního průmyslu, nese jméno HITACHI. Tato značka vždy představovala nejvyšší úroveň výkonu a kvality. Široká nabídka strojů uspokojí každého uživatele, i toho nejnáročnějšího. Výrobce strojů využívá moderní konstrukce a nejnovější poznatky v oblasti hydrauliky. Stroje jsou monitorovány GPS systém HITACHI, který umožňuje permanentní kontrolu činnosti každého stroje.

Pevný dempr TEREX TR 45

V kamenolomu Slapy je nasazen na navážku nový dempr TEREX TR 45, který má užitečné zatížení 41 000 kg, výkon motoru 392.0kW a objem korby je 26,00m3. Tento pevný dempr díky výborným parametrům, naprosto splňuje požadavky na potřebu technologické navážky kamene do drtiče. Je velice dobře ovladatelný, viditelnost z kabiny řidiče je perfektní. Spotřeba pohonných hmot v porovnání s jinými dempry je překvapivě nízká.

Tradice a nabídka pevných demprů TEREX

Pevné dumpery TEREX TR 35 - 45 - 60 - 70 a TR 100 jsou světově renomovaným, zkušeným a proto i uznávaným hráčem na trhu pevných demprů. Nejmenším modelem je TEREXTR 35, který je pro český trh, díky své hmotnosti, mimořádně zajímavý. Tuto hmotnostní kategorii pevných dumperů většina výrobců nenabízí. TEREX TR 35 je také zajímavý díky své standardní výbavě, k níž patří motorová brzda „Jacobs" a vícestupňový retardér převodové skříně. Retardérem jsou standardně vybaveny také všechny ostatní modely pevných dumperů.

Více než 70letá tradice výroby demprů ve Skotském Motherwell je zárukou výkonnosti, spolehlivosti a úspornosti demprů TEREX. Zkušenosti renomovaného výrobce s výrobou těchto speciálních strojů se projevují v dennodenním provozu. Oceníte nejen obdivuhodnou výkonnost a spolehlivost pevných demprů TEREX, ale příjemně Vás překvapí nízká spotřeba, kterou jsou tyto stroje celosvětově vyhlášené.

Pevný dempr HITACHI – EUCLID EH 35

Již několik let navážku v kamenolomu Slapy spolehlivě zajišťuje pevný dempr HITACHI – EUCLID EH 35. Tento dempr má užitečnou váhu 35 t a výkon motoru 1 414,0 kW, kapacitu SAE Heap 2:1 má 115,10m3 a hmotnost 32t . Pevné dempry HITACHI-EUCLID zná v České republice většina lomařských společností. Tradice výroby těchto spolehlivých strojů je více než 60 let. Po roce 2000 se tato značka stala součástí koncernu HITACHI. Většina vyráběných modelů je dnes bohužel pro český trh příliš veliká, a tak naleznou své bohaté uplatnění jen mimo naše území.

Nabídka firmy AUSTRO Baumaschinen

Prodej a servis strojů HITACHI a TEREX zajišťuje perfektně firma AUSTRO Baumaschinen, s.r.o. V nabídce firmy jsou další řady strojů HITACHI, TEREX, ATLAS, MUSTANG a IHIMER. Firma nabízí také příslušenství pro těžební stroje např. hydraulická kladiva, hydraulické drapáky, drtící lopaty, frézy na kámen aj. Sítě servisních poboček pokrývají celé území České republiky, díky vynikající podpoře společnosti a také logistiky výrobců strojů a jejich centrálních skladů v Evropě, je firma AUSTRO Baumaschinen schopna zajišťovat servis do 24h od nahlášení.

Výkonnost a spolehlivost je záruka prosperity

Představené stroje HITACH a TEREX nasazené na technologickou nakládku a dopravu kamene v kamenolomu Slapy u Tábora splňují veškeré představy uživatele. V současné době, při třísměnném provozu v kamenolomu, jsou tyto stroje dostatečně vytížené a při dosahovaných výkonech velmi spolehlivé. Proto bez nadsázky stroje HITACH a TEREX musí uspokojit i toho nejnáročnějšího zákazníka.

Z Kamenolomu Slapy Vladimíra Štěpánková

AUSTRO Baumaschinen, s. r.o.
Vídeňská 264/120b
619 00 Brno
Tel.: + 00420 547 212 505-7
Fax: + 00420 547 212 271
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.austrobaumaschinen.cz

 

Back to top