Editorial 2 / 2012

Vážení čtenáři,

po krátkém jaru přichází léto spojené s příjemnou dovolenou. V dnešní době, kdy nás každodenně naši politici překvapí něčím „novým" si odpočinek zasloužíme. Abychom si jej užili, je dobré brát vše s nadhledem a radovat se ze zdánlivých maličkosti, které k životu patří. Bohužel byznys a peníze ovlivňují dění kolem nás čím dál více. O to více je důležitější, aby nová generace mladých lidí pochopila nutnost změny životního stylu, ve kterém bude opět převládat lidská slušnost, poctivost a dobře odvedená práce se stane zárukou kvalitního a spokojeného života.

Náš časopis se snaží Vás informovat nejenom o technických záležitostech novinkách a realizacích, ale mnohých zajímavostech, které do tohoto oboru patří. Pro redaktorskou činnost je velmi důležité cestovat a setkávat se s Vámi, lidmi nabitými energií, nápady a zkušenostmi. Jak jsem měla možnost poznat, v oboru těžařském je hodně šikovných, nápaditých a zkušených odborníků, kteří umějí řešit problémy a hned tak se nevzdávají.

Snažit se vidět věci z odstupu a z nadhledu je obohacující pocit. Jsou jiné, krásnější, přehlednější a často i zajímavější. Naučit se řešit vše s patřičným nadhledem a s určitým odstupem je veliké umění.

Ať řešíte pracovní úkoly, slézáte hory, či jezdíte na kole nebo na vodě, snažíte se vždy dojet do cíle. Máte byť unavený, ale příjemný pocit, že jste to zvládli. A tak je to i v celém životě.

Snažte se vždy dojet do cíle, ať děláte cokoli.

Jak říká moje maminka – „Když nemůžeš, tak přidej"
„Když si myslíš, že už nemůžeš, máš ještě 50% rezervy"

Děkuji Vám všem za spolupráci a podporu a přeji příjemnou aktivní dovolenou
třeba na horách. Z horských vrcholů Vám bude připadat vše malicherné a krásnější.

Na viděnou na veletrhu EXPO Mokrá

Vladimíra Štěpánková

Další články z této kategorie


Po roce na slunečné Marokánce »

 

Back to top