Redakce

Redakce

Koncert Pražského jara v Národním technickém muzeu

Dopravní hala Národního technického muzea se 20. května proměnila v koncertní síň Pražského jara. Koncert proběhl již po osmé v tomto netradičním prostředí dopravní expozice. Velký úspěch letos sklidila harfenistka Kateřina Englichová, která za doprovodu Ensemble 18+ na závěr programu zahrála skladbu „Harfenianna" Ondřeje Kukala ve světové premiéře.

V programu letošního koncertu zazněly v podání harfenistky Kateřiny Englichové a souboru Ensemble 18+ skladby z různých období autorů Georga Friedricha Händela, Carla Philippa Emanuela Bacha, Josepha Haydna, Clauda Debussyho a Franze Aspelmayra. Program koncertu, který se odehrál v prostředí Dopravní haly Národního technického muzea mezi lokomotivami, vyvrcholil světovou premiérou skladby „Harfenianna" z díla současného českého hudebníka Ondřeje Kukala, na jejímž vzniku se Kateřina Englichová podílela.

Kateřina Englichová pro Národní technické muzeum uvedla: „V neobvyklých prostorech vystupuji ráda. Zvolila jsem zlatou harfu jako vyjádření symbolu romantické hudby pro hru v také romantickém, ale kontrastním technickém prostředí mezi lokomotivami. Hudba a technika zde v muzeu není v protikladu, ale hudba je prostředím muzea umocněna."

Mgr. Adam Dušek
www.ntm.cz

Motory Cummins slaví 100 let

Stylově slavil stoleté výročí tradiční světový výrobce motorů Cummins. Na veletrhu Bauma v Mnichově představil návštěvníkům prvopočátek výroby motorů. Vystavoval zde svůj vůbec první sériově vyrobený motor, známý pod označením HVID. Porovnat jej náštěvníci mohli se současnou „špičkou", protože hned vedle historického unikátu byl umístěný nejnovější motor B6.7 2019 (emisní norma Stage V EU).

Historie založení a licenční výroba

Vynálezce Clessie Cummins založil firmu s finanční podporou bankéře Williama Irwina v roce 1919. Cummins tehdy velmi dobře odhadl, jaký potenciál v sobě skrývá technologie pístových spalovacích motorů s vnitřním spalováním, tak jak ji propagoval a uvedl na trh německý konstruktér Rudolf Christian Karl Diesel.

01

Koncepce holandského inženýra Rasmuse Wida se zdála pro výrobu malých kerosinových motorů, používaných nejčastěji na farmách, lodích a v továrních halách, nejvhodnější. Clessie Cummins tehdy přesvědčil zámožného bankéře, aby do společného projektu investoval tehdy vůbec ne nezanedbatelných 2 500 amerických dolarů a tato investice rozjela licenční výrobu motorů HVID. V prvním roce bylo vyrobeno 28 těchto motorů (o výkonu 6 koní), celkově pak světlo světa spatřilo kolem tří tisícovek motorů HVID. Pro srovnání, celosvětová produkce motorů Cummins čítala v roce 2017 přibližně 1,2 milionů pohonných jednotek.

První vlastní motor

Licenční výroba HVID motorů byla zdlouhavá, což pochopitelně tlačilo firmu na okraj, a proto bylo rozhodnuto postavit motor vlastní konstrukce. V roce 1924 tak opouští dílnu první motor s typovým označením F, který se vyráběl ve dvou, čtyř a šestiválcovém provedení, přičemž disponoval výkonem 12,5 koní na válec. Pro porovnání, tyto motory byly o 25 % výkonnější než srovnatelné jednotky na evropském trhu. Další úspěchy následovaly v podobě motoru U (první motor s kompletně zakrytými komponenty) a hlavně pak typové řadě NH (1946), která etablovala značku Cummins jako symbol spolehlivosti na dalších 50 let. Motory této řady se osvědčily v průmyslových zařízeních, stejně jako v celé řadě nákladních automobilů včetně legendárních těžebních damprů Euclid.

Slavný závod 500 mil Indianopolis

Clessie Cummins přemýšlel, jak se co nejvíce dostat se svými motory do podvědomí Američanů, náruživých motoristů. S dieselovými vozidly tehdy začal křižovat napříč Spojenými státy a k propagaci využil také slavný závod 500 mil Indianopolis, ve kterém testoval nové konstrukční prvky.

02

V roce 1931 dokončil jeho vůz jako první v historii tento náročný závod bez zastavení; v roce 1952 pak v závodním prototypu poprvé použil turbodmychadla, což jeho vozu zajistilo na startovním roštu tzv. pole position.

Palivový systém „common-rail"

Velkou pozornost věnoval Cummins palivovému systému, což byl podle něj klíč k tomu, jak vydolovat z dieselových motorů jejich maximum. Na závodě IndyCar v roce 1952 poprvé otestoval v praxi vysokotlaké vstřikování paliva, které se u motorů používá dodnes tzv. „common-rail". Tento systém si nechal patentovat, stejně jako postupně dalších 32 různých zlepšováků a řešení.

04

Motory legendární řady B „béčkové"

Zásadní obrat v historii firmy přišel uprostřed osmdesátých let minulého století, kdy se výrobní program přeorientoval více na stavební, těžební a zemědělský sektor. Základem pro nová odvětví se staly motory legendární řady B. Tento riskantní krok přišel firmu v investičních nákladech na bezmála miliardu dolarů, ale jak ukázal čas, vyplatil se.

03

Dnešní Cummins

Cummins Inc. je dnes největším světovým výrobcem dieselových motorů v rozsahu 55hp-3500 hp. Společnost sídlí v Columbusu, ve státě Indiana v USA a od svého založení v roce 1919 zaměstnává přibližně 62 600 lidí.

06

K dnešnímu dni má Cummins na svém kontě více než 15 milionů vyrobených motorů řady B a celosvětově zaujímá výrazný tržní podíl na klíčových trzích v USA, Velké Británii, Číně, Indii, Brazílii a Rusku. Síla a robustnost „béčkových" motorů je předurčila pro širokou škálu využití, od průmyslových zařízení, damprů, kolových nebo pásových rýpadel až po vysokozdvižné vozíky.


Výhradním distributorem pro Českou a Slovenskou republiku je společnost Cummins Czech Republic s.r.o.

Více o motorech Cummins se dozvíte na www.cumminsengines.com.

redakčně upraveno

Foto: archiv firmy

Epiroc - stále o krok napřed

Firma Epiroc zahájila druhý rok své existence pod novým jménem. Vznikla odštěpením divize Stavební a důlní stroje firmy Atlas Copco, se kterou nadále spolupracuje, a vstoupila úspěšně na všechny světové trhy. Navázala tak na dlouhou historii původní firmy.

Spolehlivá ponorná čerpadla s dlouhou tradicí

Firma HOMA Pumpenfabrik je v oblasti zásobování vodou a čerpání odpadních vod úspěšně činná již více než 50 let. Z původní řemeslné dílny se firma rozrostla na podnik s celosvětovou působností, která má dnes zastoupení ve více než 40 zemích. V Česku firmu zastupuje společnost HENNLICH, která je dlouhodobým partnerem mnoha odvětví průmyslu.

Nové produkty Doosan na veletrhu Bauma 2019

Společnost Doosan na letošním veletrhu Bauma představila svůj široký sortiment stavebních strojů. Mezi novými produkty se objevily kompaktní rýpadla splňující emisní normu Stage V, pásová rýpadla, kolové nakladače a nová generace damprů.

Novinky v třídě kompaktních rýpadel

Nové rýpadla 2,7tunové DX27z a 3,5tunové DX35z s nulovým přesahem kabiny (ZTS) rozšiřují sortiment kompaktních rýpadel společnosti Doosan. Ve své třídě vynikají skvělou stabilitou, snadnou ovladatelností a velkou kopací silou.

Nové kolové rýpadlo pro manipulaci s odpady

Doosan inovuje i portfolio středních a těžkých strojů a představil nové 25tunové rýpadlo, model DX250WMH-5, které najde využití zejména při nakládání s tuhými odpady, recyklaci, demoličních pracích i v lesnictví.

Větší pohodlí a lepší ovladatelnost

Bauma 2019 byla pro společnost Doosan ideálním místem k prvnímu představení nové generace středně velkých pásových rýpadel v podobě 30tunového Stage V modelu DX300LC-7. Ve třídě 30tunových rýpadel nabízí DX300LC-7 jedinečnou kombinaci vysokého výkonu, funkčnosti, hospodárné spotřeby paliva, spolehlivosti a odolnosti.

Maximální produktivita ve své třídě

Nové 80tunové pásové rýpadlo DX800LC-5B přináší zákazníkům optimální hodnotu v podobě mimořádné produktivity, velmi hospodárné spotřeby paliva, prvotřídního pohodlí a lepší spolehlivosti. Díky vysoké kvalitě zpracování a mimořádně odolné konstrukci umožňuje model DX800LC-5B zákazníkům pracovat v prostředích, kde je hlavní důraz kladen na minimum odstávek a výpadků provozu.

Nová generace kloubových damprů

Nejmodernější konstrukční zpracování a vývoj u nových kloubových Stage V damprů vychází z intenzivních analýz trhu, uživatelských studií a rozhovorů se zákazníky. Model DA30 byl vylepšen o řadu prvků včetně nové kabiny, nového samonivelačního odpružení přední nápravy a nového systému Tandem. Podobným procesem prošel i 40tunový stroj DA45. Výraznou proměnu exteriéru kloubových damprů (nová kapota a rám) dále doplňují nové 9 a 13litrové motory Scania splňující Stage V normu.

Premiéra nových kolových nakladačů Doosan

Nový model DL280-5 se na výstavě Bauma představil v konfiguraci pro odpadní průmysl. Sada „Waste Kit" obsahuje ochranu pro hydraulické válce, kloubové propojení, lemy, světla, zadní kapotu motoru a přední sklo, které je pro účely snazšího čištění výklopné. Díky maximální kapacitě lžíce 4,4 m3 spojuje model DL420CVT-5 výhody mechanické a hydrostatické převodovky v jediném stroji. Další nový model DL580-5 je vybaven lžící s kapacitou 6,4 m3 a svým vzhledem se podobá modelu nižší třídy s označením DL550-5. Na rozdíl od něj je však vybaven robustními konstrukčními prvky a pokročilým systémem chlazení náprav, který je ideálním řešením při manipulaci s těžšími materiály.

doosan

Další informace na www.doosanequipment.eu
Text: Pavel Svoboda
Foto: V. Štěpánková

První Ranger DX 800i nové generace dorazil do ČR

Začátkem května dodala společnost Rocktech, s.r.o. do Velkolomu Čertovy Schody novou vrtací soupravu Sandvik typ Ranger DX 800i. Provozovatelem dodaného počítačem řízeného stroje je Austin Powder, který je významnou společností v oblasti vrtacích a trhacích prací nejenom v České republice. Společnost Rocktech, s.r.o. je výhradním zástupcem firmy Sandvik v oblasti vrtacích technologií pro Českou a Slovenskou republiku.

Robustnost a výborná stabilita

Typ Ranger DX800i je vrtací souprava zcela nové koncepce. Souprava má s předcházejícími typy sice společnou hlavní konstrukční myšlenku, a to otočnou nástavbu, ale faktické provedení včetně důležitých konstrukčních detailů je něco zcela nového.

Pokud se zaměříme na základní popis uvedeného typu, hned na první pohled nás zaujme celková robustnost. Masivní je zejména podvozek a středový otočný věnec, který zajišťuje stroji velké manipulační možnosti i při současném zachování výborné stability v náročném terénu.

Zásadní rozhodnutí pohonu

Hliníková vrtací lafeta, kulatý revolverový zásobník, nově vyvinuté hydraulické kladivo s extraktorem, přepracovaný posuv, originálně řešené povolovací zařízení i systém sledování účinnosti rázových vln ve vrtné oceli ukazují, že v oblasti konstrukce vrtacích souprav je stále možné přicházet s něčím novým a něco vylepšovat. Zásadním rozhodnutím výrobce bylo, že pro tento typ vrtací soupravy zvolil pohonnou jednotku Volvo TAD871VE T4. To je v oblasti vrtacích souprav novinka a řada zákazníků tento fakt kvituje s uspokojením.

Souprava je vybavena novým řídícím softwarem vrtání s velkým rozsahem podpůrných funkcí pro snímání provozu a stavu celé soupravy. Výčet toho, co každý provozovatel vrtacích souprav ocení, je opravdu velký a není možné zde vše vystihnout. Společnost Rocktech připravuje předváděcí akci pro zákazníky, kde bude možné se s novým počítačovým Rangerem detailně seznámit a na místě odzkoušet.

Ranger DX800i splňuje veškeré dobře známé standardy pro počítačem řízené soupravy, tak jak je u nás obvyklé a nabízí neotřelé konstrukční postupy a originální řešení, která u nás obvyklá nejsou. Počítačový Ranger je zajímavý počin, který určitě nezapadne a najde u nás velké uplatnění.

Další dodávky

Pokud sledujeme dění v oblasti vrtacích prací, je příchod nového Rangeru DX800i velice zajímavé rozšíření nabídky trhu. Potěšitelné je, že „Nový Ranger" u společnosti Austin Powder Service CZ s. r. o. není osamoceným výkřikem, protože již v červnu firma Rocktech dodává další, tentokrát ke společnosti Kámen Brno, spol. s r.o. Není žádným tajemstvím, že probíhají jednání o dodávkách dalších strojů. Rovněž potěšitelné je, že oba tyto stroje zakoupil zákazník, který dříve vždy preferoval jiného dodavatele. Odpovědnost závazku k zákazníkovi, který projevil důvěru a přání ke změně, jsou obrovské, ale firmy Rocktech a Sandvik určitě nezklamou.

rocktech

Technická data: Ranger DX800i
Vrtací kladivo – RD925M (25 kW) kompresor – 8,5 m3/10 bar
Motor – Volvo TAD871VE T4 (185 kW) váha – 20600 kg

Miloš Kánský, obchodní manažér povrchových souprav pro ČR a SR
tel.: +420 725 104 270
www.rocktech.cz

Foto: Vladimíra Štěpánková

Veletrh Bauma byl pro společnost Epiroc nejen rušným, ale i úspěšným týdnem

Veletrh Bauma tento rok hostil více jak 3000 vystavujících firem a přilákal více než jeden a půl milionu návštěvníků. Pro společnost Epiroc šlo o první, skutečně mezinárodní výstavu, kde jsme vystupovali pod naší novou vlajkou. Energií nabitá akce probíhala ve velkém stylu a zaznamenala velký zájem jak z řad hostů tak i vystavovatelů.

FORD TRUCKS Road Show

Navštivte naši FORD TRUCKS Road Show a přijďte se seznámit s Mezinárodním truckem roku 2019, Fordem F-MAX.

Back to top