Redakce

Redakce

Nakladače nové generace Liebherr XPower® u firmy EUROVIA Kamenolomy, a.s.

V roce 2016 zakoupila firma EUROVIA Kamenolomy, a.s. tři čelní kolové nakladače nové generace Liebherr XPower®. Po dobrých zkušenostech s nakladači Liebherr pořízených v minulých letech, EUROVIA jich provozovala celkem sedm, byl nákup těchto dalších tří strojů spojen s velkým očekáváním, jak se kompletně inovovaná řada v náročných provozech osvědčí.

UNEX opravil a zmodernizoval těžební velkostroj KU 800 na Sokolovsku

Strojírensko-metalurgická společnost UNEX předala v polovině ledna po celkové opravě a modernizaci zpět do provozu velkostroj KU 800/12, který pracuje ve hnědouhelném lomu Jiří ve Vintířově na Sokolovsku. Těžební společnost Sokolovská uhelná zde i s jeho pomocí ročně vytěží kolem 6,5 milionů tun uhlí.

Nová generace pásových rýpadel Cat® toho nabízí hodně...

Dlouho očekávaná řada pásových rýpadel Caterpillar v hmotnostní třídě do 20 tun je konečně tady. Modely s typovým označením Cat® 320 GC, 320 a 323 mají mimořádně nízké náklady na provoz a údržbu, prodloužené servisní intervaly a celou řadu nových technologií, které přispívají ke skvělému poměru „cena-výkon".

Schwarzmüller zaručuje stabilitu

V segmentu sklápěcích vozů se rakouská společnost Schwarzmüller řadí k předním výrobcům v Evropě. Schwarzmüller spojuje robustnost s podstatou svého podnikání: lehká konstrukce a jedinečná rozmanitost výrobku.

Nejsilnější lano světa drží lanovku na Zugspitze

Turisté a alpinisté mají dvě možnosti, jak se dostat lanovkou na vrchol nejvyšší hory v Německu Zugspitze 2962 m.n.m., a to z rakouské strany lanovkou Tiroler a z Garmisch-Partenkirchen bavorskou lanovkou Zugspitzbahn. Ta byla v období květen-červen 2017 vybavena novým nosným lanem. Každé z celkem čtyř ocelových lan o délce 4 900 m, průměru 72 mm a zatížením 29,75 kg na běžný metr dává celkovou hmotnost více než 145 t na jedno lano.

Stroje Komatsu u společnosti Sokolovská uhelná

Koncem loňského roku převzala akciová společnost Sokolovská uhelná, právní zástupce a. s. tři kloubové dempry Komatsu HM400-5 a hydraulické pásové rýpadlo PC360LC-11, od společnosti KUHN-BOHEMIA a. s.

Tvář průmyslové doby: Poldi – lidé a jejich továrna

Výstava Národního technického muzea „Tvář průmyslové doby. Poldi – lidé a jejich továrna" představuje výběr z fotografických archivů Poldiny huti v Kladně. Ilustruje stoletou historii významného průmyslového podniku a industriální doby a zároveň společenské uplatnění klasické černobílé fotografie ve stejném období.

Back to top