Redakce

Redakce

Námořní jeřáby Liebherr

Výrobní sortiment společnosti Liebherr je široký. Jednou z velkých divizí jsou námořní jeřáby, určené pro efektivní překládku zboží v oblasti námořní dopravy.

PORTUGALSKO – země, kde si již uvědomují význam hornictví

Ve dnech 10. – 12. prosince 2018 se konalo v Portugalsku 8. mezinárodní pracovní setkání (workshop) v rámci projektu REMIX, tentokrát ve městě Fundão. Jeho hlavním zaměřením je podpora ekologicky a sociálně přijatelného dobývání surovin, včetně tzv. kritických surovin, a rovněž řešení problematiky efektivnosti využívání zdrojů, s předpokladem následného růstu a konkurenceschopnosti evropského těžebního průmyslu i dalších navazujících odvětví.

Medailonek

Co to je 70, 75, 80 to jen číslo, jak říkají mladí kluci, kteří jsou stále aktivní na tenisu, volejbale, na zahradě, v kuchyni ad. Je důležité život prožít naplno. Když už jsi jednou na světě, tak se snaž a koukej si ho pořádně užít. (jak říkal Werich) Což „junioři" s SK Vrška dělají. Nepromarní žádnou šanci, aby si udržovali stále kondici a v kondici i své ženy.

TATRA TRUCKS a.s. slavila 100 let světoznámé značky TATRA

Nejstarší česká automobilka TATRA TRUCKS a.s. se právem řadí k rodinnému stříbru českého průmyslu. V roce 2017 si připomněla 120 let od vyrobení svého prvního automobilu, v roce 2018 slavila 120 let od vzniku prvního kopřivnického nákladního vozu a v roce 2019 si připomněla 100 let existence značky TATRA, kterou nesou její automobily na kapotě i dnes.

Back to top