Vladimíra Štěpánková

Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

Digitální továrna – hlavní téma MSV 2019

Letošní MSV potvrdil masivní nástup digitálních technologií do průmyslové praxe. Všechny kryté plochy výstaviště byly vyprodány a největším středoevropským veletrhem žilo celé Brno. Expozice 1 662 vystavujících firem z 30 zemí si prohlédlo více než 81 tisíc návštěvníků.

Bobcat Demo Days v nově rozšířeném kampusu

Dobříšský kampus, nové ústředí Doosan Bobcat, pro region Evropa, Střední východ a Afrika (EMEA), který byl v letošním roce rozšířen, otevřel v říjnu brány a přivítal návštěvníky na tradiční akci Bobcat Demo Days.

Editorial 4 / 2019

Vážení čtenáři, podzim nás potěšil teplými a slunečnými dny, které lákaly k pobytu v přírodě.

Tajchy – nejdokonalejší vodohospodářská soustava 18.století

V banskoštiavnické oblasti byl vybudovaný od začátku 16. století do polovice 19. století unikátní vodohospodářský systém umělých vodních nádrží tzv. tajchy. S tímto dílem jsou spojená jména Matěj Kornek Hell, Jozef Karol Hell, ale především významný vědec Samuel Mikovíni.

Toulky Banskou Štiavnicí

Banská Štiavnica je nejstarší hornické město na Slovensku z konce 12. století., umístěné uprostřed malebných Štiavnických vrchů. Kolik příběhů, kolik lidských osudů je zakódovaných v tomto klubku domů, věží a zámků? Kolik zlata a stříbra tu vlastně lidé vydolovali z útrob země? Za ty roky město zažilo časy dobré i časy zlé.

Nová mobilní linka od firmy Metso v kamenolomu Deštno

Společnost Metso Czech Republic, s.r.o. přední dodavatel strojů a zařízení pro zpracování nerostných surovin, recyklaci stavebních suti, asfaltu, železobetonu a kovošrotu aj. dodala v letošním roce 2stupňovou semimobilní linku do kamenolomu firmy Lom Deštno a.s.

Moderní technologická linka na Rakovnicku v kamenolomu Brant

Společnost DSP Přerov, spol. s r.o., která loni oslavila 20 let působnosti na trhu, se stala jedním z hlavních dodavatelů ve výběrovém řízení na realizaci linky na drcení kameniva v rámci Evropského fondu pro regionální rozvoj pod Operačním programem Životní prostředí, vypsaného společností Froněk, spol. s r.o. Realizaci zakázky získala společnost Strojírny Podzimek, s.r.o., která společně s DSP Přerov a dalšími partnery zajistila předání technologie do provozu v únoru 2019.

Editorial 3 / 2019

Vážení přátelé, pobyt poblíž vody nebo přímo na vodě má své kouzlo. Za vodou nemusíme vyrážet jen k moři nebo do Holandska, stačí dojet na Baťův kanál.

Back to top